!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '502434301318061'); fbq('track', 'PageView');
 
Suche
  • Denisa Mandátová

Zvolte si správně daňovou třídu

Německý daňový systém je složitý a v mnohém se od toho českého odlišuje. To zjistíte hned, jak v Německu začnete pracovat. Budete totiž zařazeni do některé z daňových tříd (Steuerklasse), od které se pak bude odvíjet Vaše daňová povinnost. Daňových tříd je v Německu hned šest.

Zdroj: www.steuerklassen.com


Zařazení do té které daňové třídy je závislé na sociálním a ekonomickém statusu. Jste-li svobodný a bez dětí, zaplatíte tak například na daních více než rodič samoživitel. Manželé pak zase mohou své daňové třídy vhodně nakombinovat tak, aby jim v rozpočtu každý měsíc zůstávalo více peněz.


Jaké jsou základní charakteristiky jednotlivých daňových tříd?


Daňová třída 1:

Do daňové třídy číslo jedna spadají všichni zaměstnanci, kteří žijí sami, ať už jsou svobodní, rozvedení nebo vdovci. Je základní daňová třída, do které budete pravděpodobně zařazení, když začnete pracovat v Německu.


Daňová třída 2:

Do 2. daňové třídy spadají samoživitelé, kteří vychovávají sami dítě nebo děti a nežijí s partnerem.


Daňová třída 3:

Sem patří manželé, pokud jeden z nich vydělává výrazně více než druhý. Manžel s vyšším příjmem má pak daňovou třídu 3 a druhý z manželů s nízkým příjmem třídu 5.


Daňová třída 4:

Daňovou třídu číslo 4 mají oba manželé, pokud vydělávají přibližně stejně.


Daňová třída 5:

Sam spadá manžel nebo manželka, který (á) vydělává méně než druhý partner.


Daňová třída 6:

Do této daňové třídy spadají přivýdělky, tedy druhá práce, kdy si vyděláte více než 450 €. V tomto případě zaplatíte ze mzdy nejvyšší daň.


Změny daňových tříd


V některých případech dochází ke změně daňové třídy automaticky, např. svatbou nebo rozvodem, tedy když úřady zaznamenají oficiální změnu v sociálním statusu. O změnu si ale každý může požádat na příslušném finančním úřadě sám, a to vždy jednou ročně.


4 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen